KAUNO R. NEVERONIŲ GIMNAZIJOS MOKINIAI „MAKARONŲ TILTŲ“ ČEMPIONATE
- Paskelbta: 2024-03-22
- Kategorija: Renginiai
Respublikinis čempionatas „Makaronų tiltai“ – renginys, organizuojamas VGTU ir labai laukiamas mokinių. Bet kas gi yra tas tiltas? Tai priemonė, jungianti du taškus virš upės, greitkelio ar tarpeklio. Tiltas turi būti tvirtas, saugus ir patikimas. Tiltus iš makaronų stato ne tik čempionate dalyvaujantys mokiniai, bet ir studentai, kitų organizacijų atstovai. O kodėl tie tiltai iš makaronų? Juk makaronai – maisto produktas, ir gal vertėtų juos naudoti tik pagal paskirtį? „Makaronų tiltų“ organizatoriai Lietuvoje pažymi, kad tokie čempionatai vykdomi daugelyje pasaulio šalių, o Lietuva labai nedaug atsilieka nuo pasaulio rekordo. Beje, makaronai ya puiki statybinė medžiaga tiltų maketams dėl savo patvarumo. Statydami tokius tiltus, mes giliname fizikos, chemijos, technologijų dalykų žinias, domimės ižinerija ir architektūra.
Taigi, I-ajame čempionato etape, vykusiame gimnazijoje, dalyvavo septynios I–II klasių komandos. Pasiruošėme priemones: po 400 g spagečių ir po keturis gabalėlius plastilino kiekvienai komandai. Pagal matmenų ir svorio reikalavimus kūrėme tiltus kaip tikri architektai. Gaila, kad tilto gyvenimas labai trumpas, nes pastatę vykdome jo išbandymą, kiek jis atlaikys svorio. Kai apkrova pasidaro per didelė, tiltas tiesiog sulūžta. Laimi tiltas, išlaikęs didžiausią apkrovą.
Gimnazijoje laimėjusios IIb klasės komandos „Ralfai griovėjai“ ir „Bebrai“ vyko į antrąjį čempionato Kauno r. mokyklų etapą. „Ralfus griovėjus“ ir ten lydėjo sėkmė – jie tapo čempionais! Mokiniams suteikta garbė vykti į respublikinį etapą.
Mūsų gimnaziją atstovaujantys mokiniai jaučiasi pakylėtai, dalinasi idėjomis rimčiausio etapo čempionatui. Galbūt ateityje kai kurie mokiniai taps archtektais, inžinieriais, statybininkais, projektuos ir statys tiltus, bet tikrai nepamirš, kad kiekvienas tiltas turi būti ne tik patikimas, tvirtas, saugus, bet ir draugiškas gamtai. Juk tiltai jungia, susilieja su gamta savo atramomis tam, kad mes galėtume persikelti į kitą upės krantą, pervažiuoti greitkelius, įveikti tarpeklius. Tiltų statyboms turi būti naudojamos ne tik tvirtos, bet ir gamtai draugiškos medžiagos, kad šie tarnautų ilgai.