<strong>Kauno r. Neveronių gimnazija</strong>

Žengiu žingsniuką platų 12

Gimnazijoje birželio 9–13 dienomis 1–4 kl. mokiniai dalyvavo stovyklos „Žengiu žingsniuką platų 12“, skirtos Kauno rajono 70 metų ir M. K. Čiurlionio 150 metų jubiliejų paminėjimui, veiklose per pateiktą turinį, tyrinėdami gyvosios gamtos objektus Kauno rajone. Mokiniai taip pat geriau pažino tautos genijų M. K. Čiurlionį, patobulino pažinimo, kultūrinę, kūrybiškumo, socialinę, emocinę ir sveikos gyvensenos, komunikavimo bei skaitmeninę kompetencijas, kurios įgalins ir kasdieninėje veikloje kūrybiškai ir socialiai atsakingai veikti, sveikai, tvariai, ekologiškai gyventi, suprantant, kad ir vienas žmogus gali daug ką nuveikti.

Pirmąją dieną stovyklautojai lankėsi vienoje iš gražiausių Kauno rajono vietų – Raudondvario pilyje. Su Renesanso dama Rozalija, kuri papasakojo apie čia gyvenusius grafus Tiškevičius, jų vaikų ir paauglių auklėjimą, apkeliavo pilies menes. Pabuvojo lobynų kambaryje, dvaro garderobinėje, medžioklės trofėjų kambaryje. Ekskursijos pabaigoje baltojoje pokylių menėje dama pakvietė visus pasimokyti Renesanso šokių žingsnelių, kūrė gyvuosius paveikslus.

Antroji diena prasidėjo nuo M. K. Čiurlionio paveikslų. Stovyklautojai, išsirinkę, kuris jų atspindi jų nuotaiką, leidosi į 5,5 km žygį Šaltinių taku Kačerginėje. Eidami stebėjo medžius, skruzdėlynus, rado laukinių orchidėjų, paparčių, jau užmegztų mėlynių, ragavo kiškio kopūstų. Pusiaukelėje pakilo į Pyplių piliakalnį, kur klausėsi S. Nėries eilių, sukurtų pagal Čiurlionio kūrinius, grožėjosi gamtos vaizdais, dalijosi įspūdžiais. Nors grįžo pavargę, bet buvo kupini naujų potyrių bei džiaugsmo.

Trečioji diena buvo skirta žymiausio Lietuvos kompozitoriaus ir menininko simbolisto M. K. Čiurlionio 150 gimimo metinių paminėjimui. M. K. Čiurlionio nacionalinio dailės muziejaus parodoje ,,Nuo gintarų iki žvaigždžių“ išgyvenant jūros didybę improvizacijose virtus undinėlėmis, dovanojančiomis perlus, žuvimis, bangomis. Lyg skulptoriams kuriant Jūratės ir Kastyčio skulptūras. Kaip Perkūnams valdant lankus gimnazijos stadione.

Ketvirtąją dieną dalyviai aplankė Kauno marių regioninį parką, leidosi į 4 km žygį Girionių parku ir Pakalniškių pažintiniu taku. Vaikai stebėjo ir tyrinėjo gamtą – rinko pievų augalus, kūrė žemės meno darbelius, žaidė ir bendravo.

Penktąją dieną stovyklautojai nukeliavo į edukaciją A. ir J. Juškų muziejuje, kuris išpuoštas daugybe šiaudinių sodų ir lietuvių liaudies dirbinių. Vaikai sužinojo, kad senovėje lietuviai grojo dūdmaišiais, kokios dūdelės būdavo gaminamos, klausė Arūno grojamų melodijų ir patys pritarė būgnu. Susipažino su muziejaus saugomais meniškais kūriniais, grojo kanklėmis ir senoviniu klavišiniu instrumentu iškilmingą maršą Kauno rajonui ir M. K. Čiurlioniui. Papietavę prie Nemuno, iškeliavo namo į vasarą.

Stovyklautojai dėkingi kelionėse lydėjusioms Mokytojoms Rasai, Sonatai, Aidai, Renatai, Daliai, Violetai, Dalei, Indrei ir Eglei.

                                                                                      Stovyklos vadovė Renata Tatlauskienė

Autorius:
Renata Tatlauskienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Priėmimas į gimnaziją
  • Tėvams
  • Mokiniams
Naujienų archyvas